על תרבויות אינדבידואליסטיות ותרבויות קולקטיביסטיות

הניגוד בין קולקטיביזם ואינדבידואליזם כתפיסות עולם בא לידי ביטוי בפסיכולוגיה חברתית ואנתרופולוגיה בהבחנה בין חברות אינדבידואליסטיות שמאפיינות יותר חברות מערביות מודרניות לעומת חבריות קולקטיביסטיות שמאפיינות חברות מסורתיות או מזרחיות יותר.

חברות קולקטיביסטיות נוטות להדגיש את צרכי הכלל על פני צרכי הפרט. בתרבויות כאלו הקשרים החברתיים של אדם ממלאים תפקיד מרכזי בזהותו והערך החברתי והאישי שלו נמדדים על פי מידת תרומתו לחברה. אלטרואיזם ונתינה עצמית הם ערכים מרכזיים בחברות כאלו שמדגישות עבודת צוות ושיתוף פעולה. חברות קולקטיביסטיות נוטות להשען על קולקטיביםז קטנים יותר כמו הקהילה והמשפחה שממלאות בהן גם תפקיד חשוב.

חברות אינדבידואליסטיות מדגישות את זכויותיו וחירותו של היחיד. עצמאות וזהות אישית הן חשובות יותר מאחדות ותרומה לחברה בחברות אינדבידואליסטיות. מטבע הדברים נוטות חברות אינדבידואליסטיות להיות תחרותיות יותר וללא ספק קפיטליזם ליברלי הוא שיטה שעובדת טוב יותר בחברות אינדבידואליסטיות.

מה ההבדל בין פסיכופתים וסוציופתים?

קרל יונג על התת-מודע הקולקטיבי וארכיטיפים

דיסוננס קוגניטיבי – מה זה ולמה הוא משמש?

עוד דברים מעניינים:

האם מלחמה טובה לסולידריות? לא בטוח

החברה הישראלית כידוע לכל היא חברה רווית קונפליקטים ובין אם זה על פוליטיקה, דת או סתם זכות קדימה בכביש הישראלים לא מהססים לצלוב אחד את השני. אולם כל אימת שיש

שינוי גודל גופנים
ניגודיות