בגרות בתנ"ך: סיכומים, מיקוד וכל מה שצריך לבגרות בתנ"ך

כאן באתר טקסטולוגיה תמצאו מאגר גדול ומקיף של משאבים שיסייעו לכם בהכנה ובלימוד לקראת בחינת הבגרות בתנ"ך. כל תלמיד יהודי במערכת החינוך הממלכתית בישראל מחויב לעבור את בחינת בגרות בתנ"ך בהיקף של 2 יחידות לפחות וחומרי הלימוד הנכללים במסגרת תוכנית הלימודים בתנ"ך הם מרובים ומגוונים. לפיכך תמצאו כאן בעמוד הבגרות בתנ"ך שלנו קישורים למאגרי משאבים שיעזרו לכם בהכנה לבחינת הבגרות. עיקר המשאבים שתמצאו כאן עם עמודי סיכומים מרובים על פי תוכנית הלימודים המעודכנת (נכון לשנת 2014) לבגרות בתנ"ך. הסיכומים בנויים על פי פרקי הלימוד השונים וכן על פי נושאי רוחב הנכללים בתוכנית הלימודים. כמו כן תמצאו כאן פרסום של חומרי המיקוד הרלוונטיים לכל אחד ממועדי בחינת הבגרות השונים.

סיכומים לבגרות בתנ"ך

תוכנית הלימודים לקראת בחינת הבגרות בתנ"ך מורכבת ממספר פרקים שונים שבכל אחד מהם נלמדים מספר פרקים שונים מספרי התנ"ך וכן כמה נושאי רוחב. יש להכיר את הסיפורים עצמם וכן לדעת למקם אותם בהקשר של נושאים שונים המאפיינים את התנ"ך. לצפייה בכל הסיכומים הנמצאים באתר תוכלו לפנות לעמוד הסיכומים בתנ”ך וכן סיכומים בתנ"ך על פי תוכנית הלימודים החדשה (מעודכנים יותר) כאן באתר.

תוכנית הלימודים לבגרות בתנ"ך מתחילה עם של עלילות הראשית הנמצאות בספר בראשית וכוללת את סיפורי הבריאה כמו סיפור גן העדן, רצח קין את הבל, המבול וכו'. חלק נוסף כאן הוא החלק של סיפורי האבות המגוללים את עלילותיהם של אברהם, יצחק ויעקב מתוך ספר בראשית.

אחד הנושאים המרכזיים בתוכנית הלימודים לקראת הבגרות בתנ"ך הוא נושא מלכים ונביאים עם פרקי לימוד מתוך ספרי מלכים א’, מלכים ב', ספר ישעיה, ספר ירמיה, ספר עמוס, ספר יחזקאל, ספר עזרא, ספר חגי וכן הנושא של שיבת ציון ותקופת בית שני. במסגרת נושא מלכים ונביאים נדון גם התחום של נביאי אמת ושקר.

חלק נוסף בתוכנית הלימודים לבגרות בתנ"ך הוא זה של חוק וחברה במקרא העוסק בתחום של חוק המקראי בהקשריו החברתיים השונים.

עוד חלק הוא הנושא של ספרות החכמה בתנ”ך עם ספרי איוב  וקהלת.

נושאים נוספים הנכליים במאגר הסיכומים בתנ"ך שלנו: חורבן, גלות וגאולה , המאבק לחברה מוסרית וחיי הפרט והכלל בראי השירה המקראית

סיכומים לבגרות בתנ"ך לפי נושאים

ספר בראשית כולל נושאי הבריאה וראשית האנושות וסיפורי האבות

 מלכים ונביאים כולל היסטוריוגרפיה ונבואה (בעיקר ספרי מלכים וכן עמוס, ישעיהו, ירמיהו ודברים)

נביאי אמת ושקר פרקי חובה ובחירה

תגובות לחורבן ושיבת ציון פרקי חובה ובחירה

חוק וחכמה – פרקי חובה ובחירה

 

מיקוד לבחינות בגרות בתנ"ך

כאן באתר אנחנו מפרסמים לקראת כל מועד של בחינת בגרות בתנ"ך את חומרי המיקוד הרלוונטיים לאותה בחינה כולל סיכומים המכסים את כל החומר. נכון לעכשיו ניתן למצוא באתר את סיכומי המיקוד הבאים:

בגרות בתנ"ך: סיכומים לפי מיקוד קיץ 2020

סיכומים לבגרות בתנ"ך חורף תש"פ 2020

סיכומים לבגרות בתנ"ך קיץ תשע"ו 2016

סיכומים לבגרות בתנ"ך חורף תשע"ו 2016

סיכומים לבגרות בתנ"ך קיץ 2015

סיכומים לבגרות בתנ”ך על פי מיקוד חורף 2014

סיכומים לבגרות בתנ”ך קיץ 2014

בגרות בתנ"ך חורף תשע"ה 2015: מיקוד וסיכומים

סיכומים נוספים יתפרסמו עם מועד פרסום המיקוד של הבחינות העתידיות. ניתן להתעדכן כאן בעמוד זה או בעמוד סיכומי המיקוד לבגרות באתר.

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה בבחינת הבגרות בתנ"ך ומזכירים כי כל המידע כאן לרבות המיקוד והסיכומים בא לסייע לכם אך אינו תחליף למידע ולחומר הרשמי הנמסר לכם על ידי בתי הספר. בהצלחה!

עוד דברים מעניינים:

שינוי גודל גופנים
ניגודיות