בגרות בהיסטוריה: מיקוד, סיכומים וכל מה שצריך לבגרות בהיסטוריה

כשירות לכלל הלומדים לקראת בחינת הבגרות בהיסטוריה ריכזנו לכם כאן מספר רב ומגוון של משאבים לימודיים שיעזרו לכם להתכונן בצורה הטובה ביותר לקראת בחינת הבגרות בהיסטוריה. כידוע לכל תלמידי התיכון, בחינת הבגרות בהיסטוריה מחולקת לשני חלקים (שאלונים) נפרדים: בגרות בהיסטוריה א' ובגרות בהיסטוריה ב'. את בחינת הבגרות בהיסטוריה א' עוברים בדרך כלל בכיתה י' בעוד שאת בחינת הבגרות בהיסטוריה ב' עוברים בדרך כלל בכיתה י"א. בעמוד זה תוכלו למצוא גם מאגר של סיכומים המכסה את כל החומר לבגרות, גם מיקודים מתעדכנים בשנים השונות וגם שאלות תרגול לקראת הבחינה בהיסטוריה א' או ב'.

סיכומים לבגרות בהיסטוריה

כאן באתר תוכלו למצוא מאגר עצום של סיכומים המכסים את כמעט כל חומר הלימוד לקראת הבגרות בהיסטוריה, הן חלק א' והן חלק ב של הבחינה. את הסיכומים תוכלו למצוא בעמודים הרלוונטיים. ראשית תוכלו לפנות לעמוד הראשי של סיכומים בהיסטוריה באתר שמציע סקירה של כל עמודי הסיכום הרלוונטיים לקראת בחינת בגרות בהיסטוריה א' או ב'. תוכלו גם לפנות היישר אל מאגרי הסיכומים לבגרות בהיסטוריה א או סיכומים לבגרות בהיסטוריה ב.

הסיכומים של חומר הבגרות בהיסטוריה א' כוללים שני חלקים: תקופת בית שני ונושא הלאומיות המודרנית. בחלק של תקופת בית שני נכללים נושאים כגון גלות בבלהצהרת כורש ושיבת ציון הנושא של פועלם עזרא ונחמיה. חלקים נוספים בתקופת בית שני כוללים את נושא ההלניזם בחברה היהודית וכן המרד הגדול וגורל החברה היהודית לאחר חורבן בית המקדש השני

החלק השני של חומר הלימוד בעבור בגרות בהיסטוריה א' כולל את נושא הלאומיות עם נושאים כמו תופעת הלאומיות והביטוי שלה במסגרתהתנועה הציונית כמו פועלו שלהרצל ודפוסי הפעילות של התנועה הציונית  עד לנושא של הצהרת בלפור.

הסיכומים לבגרות בהיסטוריה ב' מתייחסים לתקופה של המאה ה-20 בעיקר והם כוללים נושאים כמו: תולדות ישראל והעמים בין שתי מלחמות העולםשנות השלושים והרקע למלחמת העולם השנייה ,מלחמת העולם השנייה והשואה. החלק השני של החומר לבגרות בהיסטוריה ב' עוסק בנושאים כמו  המאבק להקמת מדינה יהודית בארץ ישראל וכן תולדות ישראל לאחר הקמתה כמו למשל מלחמות ישראל: מלחמת ששת-הימים ומלחמת יום הכיפורים.

מיקוד לבגרות בהיסטוריה

מטבע הדברים המיקוד לבגרות בהיסטוריה משתנה בכל שנה. כאן באתר אנחנו מפרסמים את המיקודים יחד עם סיכומים רלוונטים בסמוך למועד בחינת הבגרות בכל שנה. תוכלו להתעדכן במיקודים לקראת המועדים השונים של בחינת בגרות בהיסטוריה בעמוד המיקוד לבגרות כאן באתר או בעמוד זה שבו נמקם קישורים למיקודים הרלוונטיים.

נכון לעכשיו ניתן למצוא באתר את המיקודים הבאים:

סיכומים מעודכנים לבגרות בהיסטוריה במועדי חורף \ קיץ 2022

בגרות בהיסטוריה: סיכומים לפי מיקוד קיץ 2020

בגרות בהיסטוריה חלק א' קיץ תשע"ו 2016

בגרות בהיסטוריה חלק ב קיץ תשע"ו 2016

בגרות בהיסטוריה חלק א'  חורף תשע"ו 2016

בגרות בהיסטוריה  חלק ב' חורף תשע"ו 2016

בגרות בהיסטוריה חלק א' מועד קיץ 2015

בגרות בהיסטוריה חלק ב' מועד קיץ 2015

סיכומים לבגרות בהיסטוריה א על פי מיקוד חורף 2014

סיכומים לבגרות בהיסטוריה ב על פי מיקוד חורף 2014

סיכומים לבגרות בהיסטוריה א’ – מיקוד קיץ 2014

סיכומים לבגרות בהיסטוריה ב’ – מיקוד קיץ 2014

סיכומים לבגרות בהיסטוריה א' – מיקוד חורף תשע"ה 2015

סיכומים לבגרות בהיסטוריה ב' -מיקוד חורף תשע"ה 2015

בגרות בהיסטוריה – חורף תשע"ה 2015

שאלות

כחלק ממאגר המשאבים אנו מציעים כאן מאגר של שאלות לדוגמא שיעזרו לכם להתכונן טוב יותר לקראת בחינת הבגרות בהיסטוריה. נכון לעכשיו מופיעות באתר רק שאלות בהיסטוריה ב' אך בעתיד אנחנו מתכננים להעלות שאלות תרגול והכנה גם בעבור היסטוריה א'.

בהצלחה בבגרות! (ראה גם: סיכומים לתיכון ולבגרות)

עוד דברים מעניינים:

שינוי גודל גופנים
ניגודיות