סיכומים בהיסטוריה

כאן במאגר הסיכומים שלנו באתר תוכלו למצוא מאגר סיכומים בהיסטוריה בן מאות עמודי סיכום בנושאים השונים הנלמדים לקראת בחינת הבגרות בהיסטוריה. הסיכומים מחולקים על פי נושאים ותתי-נושאים והם מכסים את חומרי הלימוד הן של היסטוריה חלק א' והן של היסטוריה חלק ב'. בכל אחד מהחלקים של בחינת הבגרות תוכלו למצוא עמוד ראשי של סיכומים עם קישורים המובילים אל דפי סיכום בנושאים השונים. בכל אחד מעמודי הסיכום תוכלו למצוא קישורים אל עמודי סיכום נוספים בנושאים רלוונטיים, מה שמאפשר למידה נוחה וזורמת מעמוד לעמוד. הסיכומים הם חלק ממאגר הסיכומים לתיכון ולבגרות כאן באתר.

כאמור, מאגר הסיכומים שלנו בנושאי היסטוריה מחולק, כמו בחינת הבגרות, לשני חלקים נפרדים. כאן תוכלו למצוא את העמוד הראשי סיכומים לבגרות בהיסטוריה א ואילו כאן תוכלו למצוא את העמוד הראשי של סיכומים לבגרות בהיסטוריה ב. להלן תוכלו למצוא פירוט לנושאים המרכזיים של כל אחד מעמודי הסיכומים הראשיים.

סיכומים בהיסטוריה א'

חומר הלימוד של היסטוריה פרק א' נלמד על פי רוב בתיכון בכיתה י'. הסיכומים באתר כוללים נושאים מימי בית שני כמו גלות בבל, הצהרת כורש ושיבת ציון דרך פועלם של עזרא ונחמיה וההלניזם בחברה היהודית עד המרד הגדול וגורל החברה היהודית לאחר חורבן בית המקדש השני .

החלק השני של אסופת הסיכומים בהיסטוריה א' עוסק בלאומיות בישראל ובעמים וכולל נושאים כמו תופעת הלאומיות והביטויים שלה בפועלה של התנועה הציונית. הסיכומים כוללים נושאים בתולדות הציונות כמו פועלו של הרצל ודפוסי הפעילות של התנועה הציונית  והם מסתיימים מבחינה כרונולוגית עם הצהרת בלפור.

סיכומים בהיסטוריה ב'

חלק ב' של חומר הלימודים בהיסטוריה כולל סיכומים בנושאים של תולדות ישראל והעמים בין שתי מלחמות העולם ומשם עובר לסיכומים אודות שנות השלושים והרקע למלחמת העולם השנייה ומשם הם ממשיכים לדיון אודות מלחמת העולם השנייה ו השואה. החלק הבא של מאגר הסיכומים עוסק בנושא של המאבק להקמת מדינה יהודית בארץ ישראל ואילו החלק האחרון עוסק בתולדות ישראל לאחר הקמתה כמו למשל מלחמות ישראל: מלחמת ששת-הימים ומלחמת יום הכיפורים.

אנו מקווים כי תוכלו למצוא שימוש בסיכומים בהיסטוריה שאספנו בשבילכם וזכרו כי שימוש טוב בסיכומים הוא תמיד לשם חזרה למבחן אך כזה שאינו בא במקום למידה של החומר עצמו והכרות עם הנושאים הנכללים בבחינת הבגרות. אנחנו עשינו כל מאמץ על מנת לספק לכם את הסיכומים האיכותיים ביותר שיכולנו אך האחריות על השימוש בהם ועל ההישגים היא תמיד על הלומד בלבד.

עוד דברים מעניינים:

שינוי גודל גופנים
ניגודיות