סיכומים בהיסטוריה

כאן באתר אספנו לכם מאגר מפורט ואיכותי של סיכומים בהיסטוריה לקראת בחינת הבגרות בנושא. באתר תמצאו שני מאגרים של סיכומים בהיסטוריה: האחד מכסה את הנושאים של בחינת הבגרות בהיסטוריה חלק א' ואילו השני מכסה את חומר הלימוד של בחינת הבגרות בהיסטוריה חלק ב'. בשני המקרים מדובר בסיכומים של מרבית חומר הלימוד לפני המיקוד.

מאגר הסיכומים בהיסטוריה א' כולל את הנושאים של "מעם מקדש לעם הספר" שנוגעים לקורותיו של העם היהודי מגלות בבל ועד חורבן בית המקדש. תחת הנושא הזה ניתן למצוא סיכומים העוסקים בהצהרת כורש, שיבת ציון וההנהגה בעת שיבת ציון של עזרא ונחמיה. עוד בנושא זה תמצאו סיכומים אודות ההלניזם בארץ ישראל, מאפייניו, השפעותיו והסיבות לפרוץ מרד החשמונאים והמרד הגדול. החלק השלישי של נושא "מעם מקדש לעם הספר" עוסק בגורל העברים לאחר חורבן בית המקדש השני והקמת המרכז הרוחני ביבנה בהנהגתם של רבן יוחנן בן זכאי ורבן גמליאל.

החלק השני של מאגר הסיכומים בהיסטוריה א' עוסק בנושא של "הלאומיות בישראל ובעמים". כאן תמצאו סיכומים העוסקים בתופעת הלאומיות והתנועות הלאומיות באירופה וכן עלייתה של התנועה הלאומית היהודית, פועלו של הרצל, הדיונים השונים ודפוסי ההגשמה שלה עד לשנות העשרים של המאה ה-20.

מאגר הסיכומים בהיסטוריה ב' כולל את הנושא של "תולדות ישראל והעמים בין שתי מלחמות עולם" ובו תמצאו סיכומים בנושא המשטר הטוטליטרי, עליית הנאצים לשלטון והאידיאולוגיה הנאצית, גורל היהודים תחת השלטון הנאצי ויחסן של מדינות העולם למדיניות החוץ הנאצית. חלק משמעותי נוסף בחומר הלימוד להיסטוריה ב' הוא נושא השואה שם תמצאו סיכומים אודות גורלם של היהודים בגטאות והמחנות, ההתנגדות היהודית וכן עמדת העולם כלפי השמדת היהודים בשואה.

החלק השני של הסיכומים בהיסטוריה ב' עוסק במאבק להקמת מדינת יהודית בארץ ישראל, תנועות המרי, מערכת היחסים עם המנדט הבריטי והערבים, שאלת ארץ ישראל באו"ם וההכרזה על הקמת מדינת ישראל. חלקו האחרון של מאגר הסיכומים בהיסטוריה ב' עוסק בנושאים נבחרים בתולדות מדינת ישראל לאחר הקמתה כמו הקמת צה"ל, עיצוב זיכרון השואה בשנים השונות, מלחמות ישראל וסוגיות קליטת העלייה לאורך שנותיה של מדינת ישראל.

בקישורים שלעיל תוכלו לעבור למאגרי הסיכומים שם גם תמצאו קישורים פנימיים וחיצוניים לעמודי סיכומים נוספים. אנו מקווים כי הסיכומים יסייעו לכם בלימוד לקראת בחינת הבגרות בהיסטוריה. זכרו כי יש להתעדכן לפני כל בחינת בגרות בחומר המיקוד (אם כי תמיד נחמד ומעניין ללמוד את הכל ולא רק את מה שצריך לבחינה) וזכרו כי סיכומים אינם באים במקום הכרות עם חומר הלימוד עצמו ועיקר המטרה שלהם היא לעזור לכם לחזור על החומר בהיסטוריה בצורה נוחה ואיכותית. בכל מקרה השימוש בסיכומים בהיסטוריה או בשאר המקצועות באתר הוא תמיד על אחריות הלומד בלבד. בהצלחה!

עוד דברים מעניינים:

שינוי גודל גופנים
ניגודיות