סיכום מאמר – לקראת חברת רשת / פול סגאן

תקשורת: טכנולוגיה, חברה, תרבות – סיכומים:

סיכום מאמר – לקראת חברת רשת / פול סגאן

מתוך: תקשורת: טכנולוגיה, חברה, תרבות – סיכומים

הסיכומים עוזרים לכם? אנא שקלו לתת תרומה קטנה בתמורה… אפשר גם לעשות לייק!

חברת רשת : חברה שבה האנשים, העסקים, הממשלות והארגונים מקושרים ע"י המחשבים.

נתפסת כחברה שבה מוסדות, ארגונים ואנשים פרטיים עושים שימוש במחשבים על בסיס יום יומי ולמעשה מקושרים ומתקשרים באמצעות מחשבים.

הממשל, המסחר והפרט מעוצבים מחדש ע"י רשת הדדית ומשותפת של מחשבים היוצרת את חברת הרשת. (במילים אחרות, כולם יושבים על הרשת, מתקשרים עם הרשת – יכולים להזמין מוצרים, לבצע פקודות וכו').

פול סגאן, מצהיר ואומר, כיום מוקדם לדבר על חברת רשת מכיוון שפחות מ-5% (כיום 10%) בעולם – משתמשים במחשבים.  מנסה לנבא לגבי השלב הבא בתוך העידן הבתר-תעשייתי, לאן פנינו מועדות? נכתב בחצי ראשון של 90'.

אך למרות זאת, אנשים ומוסדות רבים ברחבי העולם כבר מושפעים מצמיחתה ההתחלתית של "חברת הרשת" (אפשר לבצע פקודות בחשבון הבנק, לבצע קניות דרך האינטרנט וכו')

* חרף הפוטנציאל הרב הגלום ברשת ובשימוש באינטרנט, חלה התעכבות בפיתוחו. סגאן מסביר התעכבות ההתפתחות של האינטרנט בשתי סיבות עיקריות:    מרבית אוכלוסיית העולם אינה משתמשת או מחוברת לשירותים אלו. קרי, הנגישות למחשבים ולאינטרנט אינה גבוהה.  בנוסף, העדר מודל עסקי יציב לאינטרנט תרם אף הוא לעיכוב התפתחות האינטרנט, שכן- נוצרה רתיעה פסיכולוגית מהשקעות באינטרנט ובפיתוחו ורתיעה זו היא הגורם המעכב השני

טוען, כי בעידן תקשורת פרטית-מסחרית לצרכן התקשורת יש יותר כוח מאי פעם, יש יכולת לבחור את התכנים בעצמו. מה שהתחיל בתור חופש מידע מוגבל [טלוויזיה] הופך כיום לחופש מידע מוחלט [אינטרנט] = סייבר ספייס. מרחב וירטואלי אין-סופי של מידע.   למרות פוטנציאל למהפכה –רבולוציה, מדובר בתהליך אבולוציוני של שנים.

– איך נוצרת "חברת רשת" ? 3 שלבים  :

1. תקופת המחשבים המרכזיים – מעט מחשבים להרבה אנשים, בעיקר משרתים מוסדות.

2. תקופת המחשב האישי – מחשבים רבים לאנשים רבים. [יש טכנו-פוביה ומניעים כלכליים..]

3. מחשב בכל מקום – האנשים, המכונות והמוסדות קשורים ביניהם ברשת מחשבים (בכניסות לבתי חולים, למסעדות, כספומטים וכו')

וכך נוצרת "חברת רשת", בה כל אחד מסוגל לקלוט מידע ולספק מידע.

תרומה פוטנציאלית של אינטרנט לעבודה העיתונאית המסורתית 3:

מיידיות, און ליין, מידע מתעדכן כל הזמן  / אינטרנט כמאגר מידע- איסוף חומר / כל צרכן יכול להפוך ליצרן תקשורת.

עוד דברים מעניינים:

האם מלחמה טובה לסולידריות? לא בטוח

החברה הישראלית כידוע לכל היא חברה רווית קונפליקטים ובין אם זה על פוליטיקה, דת או סתם זכות קדימה בכביש הישראלים לא מהססים לצלוב אחד את השני. אולם כל אימת שיש

שינוי גודל גופנים
ניגודיות